Koszyk 0

Polecane produkty

 • Sztyblety zimowe PAULI czarne
  Cena 539,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, sztyblety zimowe. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Podeszwa TR.
 • Sztyblety zimowe PAULI jasnobrązowe
  Cena 539,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, sztyblety zimowe. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Podeszwa TR.

Sprzedaż

 • Sneakersy LENNY czarne
  Cena podstawowa 419,00 zł -50% Cena 209,50 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 419,00 zł
  Wegańskie buty, klasyczne jasnobrązowe sneakersy na białej podeszwie, z surowymi dziurkami bez okuć. Wyprodukowane w Polsce. Wykonane z oddychającej, wodoodpornej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Ich wyściółka powstała z wysokiej jakości, oddychającej i absorbującej wilgoć mikrofibry z tym samym certyfikatem. Wegańskie buty -...
 • Sandały FLORA PINATEX czarne
  Cena podstawowa 349,00 zł -60% Cena 139,60 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 349,00 zł
  Bardzo wygodne sandały z Piñatex'u oraz mikrofibry. Wyprodukowane w Polsce. Wyściółka wykonana z wysokiej jakości, oddychającej, absorbującej wilgoć mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Bardzo wygodne i w 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Pinatex to innowacyjny materiał produkowany z włókien liści ananasa.
 • Sandały FERRI czerwone
  Cena podstawowa 299,00 zł -50% Cena 149,50 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 299,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne sandały. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Bardzo wygodne i w 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN.

Bestsellery

 • Sztyblety zimowe GAIL czarne
  Cena 449,00 zł
  GAIL to etycznie wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, zimowe buty. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Te w 100% wegańskie buty - posiadają certyfikat PETA Approved Vegan. Ciepłe, wodoodporne, białe zimowe botki.
 • Sneakersy LENNY czarne
  Cena podstawowa 419,00 zł -50% Cena 209,50 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 419,00 zł
  Wegańskie buty, klasyczne jasnobrązowe sneakersy na białej podeszwie, z surowymi dziurkami bez okuć. Wyprodukowane w Polsce. Wykonane z oddychającej, wodoodpornej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Ich wyściółka powstała z wysokiej jakości, oddychającej i absorbującej wilgoć mikrofibry z tym samym certyfikatem. Wegańskie buty -...

DLACZEGO NIE BIERZEMY UDZIAŁU W BLACK FRIDAY?

Dnia:

Jesteśmy pewni, że sami doświadczyliście już nieraz tego szału zakupów. Wielkie plakaty informujące o zniżkach na każdej wystawie sklepowej i masa reklam w Internecie. Black Friday to święto wyprzedaży, które cieszy się ogromną popularnością na całym świecie – także w Polsce.

Wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych Black Friday stał się jednym z symboli wolnego rynku w USA, a przede wszystkim symbolem bogatej oferty amerykańskiego handlu.
Black Friday nie jest jednak zjawiskiem pozytywnym, ponieważ zachęca i prowokuje do kupowania "dodatkowych", często zbędnych towarów. To w końcu dzień, kiedy większość sklepów oferuje pokaźne zniżki, a ludzie czują, że mają ochotę kupować coraz więcej i więcej. Ale czy naprawdę potrzebujemy tyle rzeczy?  Czy musimy być częścią tego szaleństwa? Okazyjne ceny, ubrania za bezcen – to tylko brzmi świetnie. Szukając sposobu na zaoszczędzenie paru złotych często nie zastanawiamy się, czy kolejna rzecz jest nam potrzebna, nie myślimy też o tym, kto płaci prawdziwą cenę. Sklepy wabią nas promocjami, które osiągane są kosztem łamania praw pracowniczych, katastrofalnego skażenia środowiska i rosnącej góry odpadów tekstylnych. Tysiące fabryk w krajach globalnego Południa produkują nie tylko odzież dla dużych korporacji, ale także tony toksycznych odpadów.


Nie możemy zapominać, że to my codziennie podejmujemy decyzje, które kształtują nasz świat. Dlatego, żyjąc w erze globalnej konsumpcji, której poziom rośnie w zastraszającym tempie, powinniśmy dokładnie przemyśleć każdy zakup.
Żeby zmienić obecną sytuację, to właśnie my, konsumenci, najpierw musimy się zmienić. Jeśli trochę zwolnimy, jeśli podejdziemy do naszej konsumpcji bardziej świadomie, zastanowimy się nad tym gdzie i na co wydajemy pieniądze i jaki to ma wpływ na innych ludzi i na tę planetę, wtedy będziemy w stanie powoli, stopniowo i trwale zmienić świat na lepsze.
Co możemy zatem zrobić? Zamiast biec do galerii handlowej, lepiej kupować lokalnie, od małych firm, lub od osób, które znacie osobiście. Jeśli macie znajomych prowadzących własne biznesy – np. projektujących ubrania czy tworzących rękodzieło - o ile przyjemniej kupić coś niepowtarzalnego, równocześnie wspierając tych, którzy są nam bliscy!


Pomimo pewności, że wszystko co znajdziecie w naszym sklepie wyprodukowano z poszanowaniem środowiska i praw człowieka, od tego roku postanowiłyśmy przestać brać udział w Black Friday. Wydarzenie to promuje tzw. „szybką modę”, której jesteśmy zdecydowanie przeciwne. I nie chcemy, żeby nasze produkty były postrzegane jako element sezonowej wyprzedaży, ale jako wysokiej jakości rzeczy, które służyć wam będą przez wiele lat. Mamy nadzieję, że jednocześnie ze wzrostem świadomości konsumentów moda przestanie być przemysłem taniej, masywnej produkcji, a stanie się świadomym, etycznym i zrównoważonym sposobem dbania o naszą planetę, a także o nas – jej mieszkańców.


Zobaczcie koniecznie, jakie rozwiązania proponują organizacje i inicjatywy wspierające środowisko i próbujące przełamać cykl masowego konsumpcjonizmu

M.in.:
FUNDACJA KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE
FUNDACJA FAIRTRADE POLSKA
FASHION REVOLUTION POLAND
ULICA EKOLOGICZNA
POLSKIE STOWARZYSZENIE ZERO WASTE
_____________________________________________________________________

DODATKOWO W KRAKOWIE: 

Właśnie w piątek, 23.11.19 o godz. 18:00 
KOKOworld organizuje pokaz filmu "True Cost":

"Black Friday jest dniem, który w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna sezon tradycyjnych świątecznych, bożonarodzeniowych zakupów. Dzień ten wypada po Święcie Dziękczynienia, czyli zawsze w czwarty piątek listopada. My jednak postanowiliśmy uczcić ten dzień zupełnie inaczej… Zamiast na szalone wyprzedaże mamy przyjemność zaprosić Was na pokaz filmu “True Cost” i przypomnieć tym samym, że bezrefleksyjna konsumpcja może szkodzić pracownikom szyjącym nasze ubrania. 


Ten film to opowieść o ubraniach. To przełomowy dokument, który pokazuje nam nieznane oblicze mody i zachęca do postawienia sobie pytania: kto tak naprawdę płaci za możliwość posiadania przez nas taniej odzieży?" 

Wydarzenie na facebooku znajdziecie TUTAJ :)
Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!

_____________________________________________________________________

A W WARSZAWIE:

Naszym klientom z Warszamy polecamy wydarzenie
 "Naprawmy modę w Czarny Piątek" organizowane przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie (we współpracy z Fairtrade Polska i Fashion Revolution Poland), które odbędzie się właśnie w piątek23 listopada (od 18:00 do 22:00) w kinie Wisła na Pl. Wilsona. Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz filmu "Poza modą”, dyskusja po filmie oraz interaktywna wystawa w lobby kinowym, pokazująca różne aspekty związane z szybką modą oraz odpowiedzialne alternatywy.


Dokument "Poza modą" (reż. Jaak Kilmi, Lennart Laberen), który zostanie pokazany o godz. 20:00, jest fascynującą podróżą po najważniejszych miejscach na mapie europejskiej mody, plantacjach bawełny w Ameryce Południowej i miejscach masowej produkcji taniej odzieży. Jest również portretem projektantki, która podróżując po całym świecie próbuje naprawić przemysł modowy. O ciemnej stronie przemysłu odzieżowego będzie można porozmawiać tuż po filmie (ok. 21:00). W dyskusji wezmą udział ekspertki w temacie odpowiedzialnej mody: Marta Karwacka z How To Wear Fair?, Monika Krawczykowska ze Slogan - Ethical and vegan clothing i Marysia Huma z Fundacji Kupuj odpowiedzialnie. Spotkanie poprowadzi Karolina Sulej.

_________________________________________________________________________________Komentarz

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Powrót do góry

Rejestracja nowego konta

Masz już u nas konto?
Zaloguj się lub Odzyskaj hasło
My cart