Koszyk 0

Polecane produkty

 • Sztyblety zimowe PAULI czarne
  Cena 539,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, sztyblety zimowe. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Podeszwa TR.

Sprzedaż

 • Derby męskie HENRY CROSS jasnobrązowe
  Cena podstawowa 449,00 zł -25% Cena 336,75 zł
  Eleganckie, męskie derby, wyprodukowane w Polsce, z wysokiej jakości, nieprzemakalnej, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, o eleganckiej fakturze przypominającej skórę. Wyściółka buta jest  antyalergiczna, antybakteryjna i oddychająca,  a miękkie wkładki zawierają aktywny aloes. W 100% wegańskie buty - posiadają...
 • Sandały FERRI czarne
  Cena podstawowa 299,00 zł -30% Cena 209,30 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne sandały. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Bardzo wygodne i w 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN.
 • Sandały FLORA PINATEX czarne
  Cena podstawowa 349,00 zł -30% Cena 244,30 zł
  Bardzo wygodne sandały z Piñatex'u oraz mikrofibry. Wyprodukowane w Polsce. Wyściółka wykonana z wysokiej jakości, oddychającej, absorbującej wilgoć mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Bardzo wygodne i w 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Pinatex to innowacyjny materiał produkowany z włókien liści ananasa.

Bestsellery

 • Sztyblety zimowe GAIL czarne
  Cena 449,00 zł
  GAIL to etycznie wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, zimowe buty. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Te w 100% wegańskie buty - posiadają certyfikat PETA Approved Vegan. Ciepłe, wodoodporne, białe zimowe botki.
 • Sneakersy LENNY czarne
  Cena 419,00 zł
  Wegańskie buty, klasyczne jasnobrązowe sneakersy na białej podeszwie, z surowymi dziurkami bez okuć. Wyprodukowane w Polsce. Wykonane z oddychającej, wodoodpornej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Ich wyściółka powstała z wysokiej jakości, oddychającej i absorbującej wilgoć mikrofibry z tym samym certyfikatem. Wegańskie buty -...
 • Derby męskie HENRY CROSS jasnobrązowe
  Cena podstawowa 449,00 zł -25% Cena 336,75 zł
  Eleganckie, męskie derby, wyprodukowane w Polsce, z wysokiej jakości, nieprzemakalnej, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, o eleganckiej fakturze przypominającej skórę. Wyściółka buta jest  antyalergiczna, antybakteryjna i oddychająca,  a miękkie wkładki zawierają aktywny aloes. W 100% wegańskie buty - posiadają...

LEPSZE WYBORY I CERTYFIKAT OEKO-TEX STANDARD 100

Dnia:

Bycie świadomym konsumentem nie jest łatwe. Każdy wybór ciągnie za sobą jakieś konsekwencje. O ile nie żyje się dziko, w buszu – trudno jest być całkowicie neutralnym dla środowiska. Możemy jednak dokonywać LEPSZYCH wyborów.

Dziś kilka słów o certyfikacie OEKO-TEX, który ma też mikrofibra, z której robimy buty i akcesoria Fairma Ethical Design. Do tego wpisu zainspirowały nas pytania o ekologiczność mikrofibry, która jest tworzywem sztucznym.

Jak większość naszych klientek i klientów wie, do produkcji ubrań i dodatków niejednokrotnie używa się mnóstwo substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe zarówno dla zdrowia człowieka jak i środowiska. Najbardziej narażeni na ich działanie są pracownicy fabryk, gdzie wytwarza się takie materiały i produkty, ale również magazynów, hurtowni, czy nawet sklepów, gdzie rozpakowywane są dostawy. Także sami klienci, jeśli produkt ma bezpośredni kontakt z ciałem. Wśród końcowych odbiorców - małe dzieci, alergicy i osoby starsze są szczególnie wrażliwi na działanie takich substancji.

Chemiczne barwniki, czy substancje stosowane do garbowania skór (na przykład szczególnie toksyczny i powszechnie stosowany chrom VI) oraz farbowania tkanin, trafiają często bezpośrednio do środowiska degradując je, zaburzając ekosystem i szkodząc okolicznym mieszkańcom. Farbowanie tekstyliów jest drugim na świecie, najbardziej zanieczyszczającym wodę czynnikiem.

Dlatego, by uniknąć kontaktu z niebezpiecznymi chemikaliami i minimalizować ich wpływ na środowisko, należy zwracać uwagę, czy produkty, które wybieramy, lub materiały, z których są wykonane mają odpowiednie certyfikaty. Jednym z takich certyfikatów jest właśnie OEKO-TEX.

OEKO-TEX rygorystycznie testuje poziom substancji, które powyżej konkretnych stężeń mogą szkodzić.

W związku z tym, jeśli produkt, bądź materiał, z którego został wykonany posiada taki certyfikat, oznacza to, że jest bezpieczny dla naszego zdrowia, przyjazny dla środowiska i został etycznie wyprodukowany.

Oznacza to również, że jest antyalergiczny.

Nosząc buty z mikrofibry certyfikowanej przez OEKO-TEX jesteśmy więc bezpieczni i nie narażamy się na kontakt z substancjami szkodliwymi dla zdrowia. Zmniejszamy też nasz negatywny wpływ na środowisko.

Mikrofibra nadaje się również do recyklingu, o czym warto pamiętać, gdy nasze buty już wystarczająco się wysłużą!

Źródła:

https://www.oeko-tex.com/en/news/blog/blog-detail/why-testing-for-harmful-substance-in-textiles-matters/

https://grupomoron.com/en/onmicro/Komentarz

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Powrót do góry

Rejestracja nowego konta

Masz już u nas konto?
Zaloguj się lub Odzyskaj hasło
My cart