Koszyk 0

Polecane produkty

 • Sztyblety zimowe PAULI czarne
  Cena 539,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, sztyblety zimowe. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Podeszwa TR.
 • Sztyblety zimowe PAULI jasnobrązowe
  Cena 539,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, sztyblety zimowe. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Podeszwa TR.

Sprzedaż

 • Sneakersy LENNY czarne
  Cena podstawowa 419,00 zł -50% Cena 209,50 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 419,00 zł
  Wegańskie buty, klasyczne jasnobrązowe sneakersy na białej podeszwie, z surowymi dziurkami bez okuć. Wyprodukowane w Polsce. Wykonane z oddychającej, wodoodpornej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Ich wyściółka powstała z wysokiej jakości, oddychającej i absorbującej wilgoć mikrofibry z tym samym certyfikatem. Wegańskie buty -...
 • Sandały FLORA PINATEX czarne
  Cena podstawowa 349,00 zł -60% Cena 139,60 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 349,00 zł
  Bardzo wygodne sandały z Piñatex'u oraz mikrofibry. Wyprodukowane w Polsce. Wyściółka wykonana z wysokiej jakości, oddychającej, absorbującej wilgoć mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Bardzo wygodne i w 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Pinatex to innowacyjny materiał produkowany z włókien liści ananasa.
 • Sandały FERRI czerwone
  Cena podstawowa 299,00 zł -50% Cena 149,50 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 299,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne sandały. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Bardzo wygodne i w 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN.

Bestsellery

 • Sztyblety zimowe GAIL czarne
  Cena 449,00 zł
  GAIL to etycznie wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, zimowe buty. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Te w 100% wegańskie buty - posiadają certyfikat PETA Approved Vegan. Ciepłe, wodoodporne, białe zimowe botki.
 • Sneakersy LENNY czarne
  Cena podstawowa 419,00 zł -50% Cena 209,50 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 419,00 zł
  Wegańskie buty, klasyczne jasnobrązowe sneakersy na białej podeszwie, z surowymi dziurkami bez okuć. Wyprodukowane w Polsce. Wykonane z oddychającej, wodoodpornej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Ich wyściółka powstała z wysokiej jakości, oddychającej i absorbującej wilgoć mikrofibry z tym samym certyfikatem. Wegańskie buty -...

Co to jest moda etyczna?

Youth Fashion Store

Dobry styl nie oznacza tylko opakowania. To również odpowiedzialność za własne wybory, świadomość ich konsekwencji oraz szacunek do otaczającego nas świata i istnień go zamieszkujących.

Na szczęście dziś nie musimy zgadzać się na kompromisy i postępując w dobrym stylu możemy jednocześnie stylowo wyglądać w świetnej jakości odzieży i dodatkach.

Potocznie moda może oznaczać po prostu odzież, obuwie i akcesoria. Jednocześnie moda z definicji to coś bardzo zmiennego, co szybko się popularyzuje, a następnie równie szybko znika, ustępując miejsca czemuś nowemu. Tak powielający się schemat nie ma końca. W ten sposób bogacą się wielkie firmy. Wywierając presję bycia ‘trendy’, jednocześnie za wszelką cenę utrzymując produkt w zasięgu ekonomicznym masowego konsumenta. Niskie ceny, to niewolnicza praca ludzka, niska jakość produktu oraz brak szacunku do naszej planety i pozostałych jej mieszkańców.

Tak funkcjonujący przemysł odzieżowo-obuwniczy potężnie dewastuje środowisko naturalne, okrutnie wyzyskuje miliony ludzi i przyczynia się do eksterminacji jeszcze większej ilości zwierząt. „Etyczna moda” może w tym kontekście brzmieć jak oksymoron, ale pojęcie mody ogranicza się tu do podstawowej potrzeby człowieka, jaką jest ubiór. Z kolei jej etyka polega na minimalizowaniu negatywnego wpływu produkcji na świat, poprzez świadomy wybór produktów, które powstały z poszanowaniem praw człowieka, szacunkiem do zwierząt i dbałością o środowisko.

5 powodów dla których warto kupować świadomie

Where the journey begins

1. Etyczne zakupy to szacunek dla pracy ludzkiej.

Czujemy żal i niesprawiedliwość, gdy czytamy o katastrofach w krajach Globalnego Południa, jak na przykład ta z 2013 roku w Bangladeszu. Na terenie kompleksu Rana Plaza w wyniku ogromnych zaniedbań doszło do zawalenia się ośmiokondygnacyjnego budynku, w wyniku czego życie straciło ponad tysiąc pracowników. Z bólem myślimy o tym, że dzieci zamiast bawić się i uczyć muszą iść do pracy, by dorobić do nikłego budżetu rodziny. Z drugiej strony często wydaje się nam, iż będąc tutaj w Polsce nie mamy wpływu na sytuację w tamtych krajach. W rzeczywistości jednak kupując świadomie możemy aktywnie wpływać na zmianę tej sytuacji. Jak? Wybierajmy produkty, które powstają w warunkach, gdzie pracownicy mają zapewnione bezpieczeństwo, szacunek i wynagrodzenie gwarantujące godny byt oraz możliwość wysłania swoich dzieci do szkół. Taką gwarancję dają nam certyfikaty takie jak Fairtrade czy Fair Wear Foundation.

2. Etyczne zakupy nie krzywdzą zwierząt.

Nie tylko cierpienie ludzi jest niesprawiedliwe i niepotrzebne. W dzisiejszych czasach nie musimy już korzystać ze zwierząt, by żyć optymalnie, czy nawet luksusowo. Na rynku jest coraz więcej świetnej jakości alternatyw dla produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak mikrofibra, która dobrze naśladuje, a parametrami nawet przewyższa skórę, guma, tkaniny, korek naturalny, sznurek, materiał z wtórnie przetworzonych plastikowych butelek PET (mogący przybierać przeróżne formy i faktury), czy Piñatex – świetny materiał powstający z włókien liści ananasa. Gwarantem tego, że powstanie produktu nie przyczyniło się do cierpienia zwierząt są certyfikaty takie jak Peta Approved Vegan, czy Vegan Society, ale też wybór marek, których filozofia oscyluje wokół empatii i weganizmu.

Where the journey begins

3. Etyczne zakupy wpływają na środowisko.

Pomijając cały proces hodowli zwierząt, w którym wbrew pozorom skóra nie zawsze jest produktem ubocznym, do wyprawienia i przygotowania skóry stosuje się masę chemikaliów (w tym toksyczny chrom VI) trafiających później do środowiska. Niejednokrotnie ludzie pracujący przy tych procesach są bezpośrednio narażeni na działanie tej chemii i w związku z tym, borykają się z wieloma chorobami skóry, dróg oddechowych… co w efekcie kończy się przedwczesną śmiercią. Niewolnictwo ekonomiczne, praca dzieci i narażanie swojego zdrowia dla kilku groszy ma miejsce nie tylko przy produkcji butów. Dokonując świadomych wyborów konsumenckich wpływamy na zmniejszenie dewastacji natury. Opcji jest wiele. Wybieraj naturalne materiały, jak korek, bawełna organiczna, guma naturalna Piñatex.
fot. Lu Guang/Greenpeace

4. Świadome zakupy to wybór materiałów pozbawionych substancji szkodliwych dla człowieka.

Nie tylko do produkcji butów wykorzystuje się dużą ilość środków chemicznych. Jest to także standard we współczesnym przemyśle bawełnianym. Jako roślina, bawełna jest bardzo podatna na szkodniki, dlatego często stosuje się agresywne chemikalia, by je zwalczać i kolejne - dla zwiększenia wydajności upraw. W tym kontekście świadome zakupy to wybór tekstyliów wyprodukowanych w konwencjonalny sposób (np. bawełna organiczna) oraz bezpiecznych dla alergików i środowiska. Certyfikatami pomagającymi w wyborze takich produktów są między innymi Oeko Tex Standard 100 czy GOTS.
We focus on the minimalist
Where the journey begins

5. Etyczne zakupy wspierają rozwój nowoczesnych technologii.Aktywna troska o ludzi, zwierzęta i środowisko wymusza powstawanie alternatyw dla skóry, które są wysokiej jakości, jak chociażby nowoczesna mikrofibra o świetnych właściwościach, czy wspomniany już wyżej Piñatex, którego produkcja pociąga za sobą nie tylko rozwój istniejącego już przemysłu ale też tworzenie nowych miejsc pracy oraz dodatkowego dochodu dla rolników – i to bez zanieczyszczania środowiska!
Powrót do góry

Rejestracja nowego konta

Masz już u nas konto?
Zaloguj się lub Odzyskaj hasło
My cart