Koszyk 0

Polecane produkty

 • Portfel unisex MILIARD brązowy
  Cena 279,00 zł
  Bardzo funkcjonalny portfel unisex, wykonany z wysokiej jakości, ekologicznej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, o eleganckiej fakturze przypominającej skórę. Portfel został wyprodukowany w Polsce. Posiada 2 przegrody na banknoty, 5 kieszonek, 6 miejsc na karty oraz 2 okienka ID. Kieszonka na monety zapinana na zatrzask....
 • Sztyblety zimowe PAULI czarne
  Cena 539,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, sztyblety zimowe. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Podeszwa TR.
 • Sztyblety zimowe PAULI jasnobrązowe
  Cena 539,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, sztyblety zimowe. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Podeszwa TR.

Sprzedaż

 • Derby męskie HENRY CROSS jasnobrązowe
  Cena podstawowa 449,00 zł -25% Cena 336,75 zł
  Eleganckie, męskie derby, wyprodukowane w Polsce, z wysokiej jakości, nieprzemakalnej, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, o eleganckiej fakturze przypominającej skórę. Wyściółka buta jest  antyalergiczna, antybakteryjna i oddychająca,  a miękkie wkładki zawierają aktywny aloes. W 100% wegańskie buty - posiadają...
 • Derby męskie MORRIS czarne
  Cena podstawowa 419,00 zł -50% Cena 209,50 zł
  Klasyczne, męskie derby, wyprodukowane w Polsce, z wysokiej jakości, nieprzemakalnej, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100 w zamszowym stylu. Wyściółka buta jest  antyalergiczna, antybakteryjna i oddychająca, a miękkie wkładki zawierają aktywny aloes. Buty są w 100% wegańskie - posiadają certyfikat PeTA Approved Vegan.
 • Derby męskie HENRY CROSS brązowe
  Cena podstawowa 449,00 zł -25% Cena 336,75 zł
  Eleganckie, męskie derby, wyprodukowane w Polsce, z wysokiej jakości, nieprzemakalnej, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, o eleganckiej fakturze przypominającej skórę. Wyściółka buta jest  antyalergiczna, antybakteryjna i oddychająca,  a miękkie wkładki zawierają aktywny aloes. W 100% wegańskie buty - posiadają...

Bestsellery

 • Sztyblety zimowe GAIL czarne
  Cena 449,00 zł
  GAIL to etycznie wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, zimowe buty. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Te w 100% wegańskie buty - posiadają certyfikat PETA Approved Vegan. Ciepłe, wodoodporne, białe zimowe botki.
 • Sandały FEBE II czarne
  Cena 259,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne sandały. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Bardzo wygodne i w 100% wegańskie - certyfikat PETA Approved VEGAN.
 • Sneakersy LENNY czarne
  Cena 419,00 zł
  Wegańskie buty, klasyczne jasnobrązowe sneakersy na białej podeszwie, z surowymi dziurkami bez okuć. Wyprodukowane w Polsce. Wykonane z oddychającej, wodoodpornej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Ich wyściółka powstała z wysokiej jakości, oddychającej i absorbującej wilgoć mikrofibry z tym samym certyfikatem. Wegańskie buty -...

KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE BUTY

Dnia:
16 listopada 2017r. odbyło się spotkanie nt. Globalnych wyzwań społecznych i środowiskowych w przemyśle obuwniczym i skórzanym, na które mieliśmy przyjemność zostać zaproszeni przez organizatora tego wydarzenia - Fundację Kupuj Odpowiedzialnie. Prowadzi ona projekt "Kupuj Odpowiedzialnie Buty".

Bardzo chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia, gdyż temat jest nam bardzo bliski. Spotkanie było poświęcone społecznym i środowiskowym wyzwaniom związanym z globalnym przemysłem obuwniczym i skórzanym. Rozmawialiśmy o warunkach, w jakich pozyskiwane są surowce i w jakich powstają produkty skórzane, ich wpływie na zdrowie pracowników, konsumentów i na środowisko naturalne oraz o obowiązkach informacyjnych firm w tym zakresie, a w szczególności o transparentności i monitorowaniu łańcuchów dostaw, a także eliminacji niebezpiecznych substancji z procesu produkcji obuwia.


Spotkanie to pokazało nam, że, wbrew pozorom, ‘tam, na górze’ coś się zmienia, że są ludzie, którzy bardzo aktywnie i z coraz większą skutecznością działają, by poprawić aktualną sytuację. A dzieje się to właśnie przede wszystkim dzięki dialogowi. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wiodących polskich marek produkujących m.in. odzież i obuwie w krajach tzw. ‘Globalnego Południa’, które następnie sprzedawane są w całej Europie, eksperci w obszarach przemysłu skórzanego, jego wpływu na środowisko, CSR, odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji, praw pracowniczych i relacji z firmami w Indiach, a także przedstawiciele Ministerstw Rozwoju i Spraw Zagranicznych. Naszym wkładem w dyskusję było przedstawienie istniejących i znanych nam alternatyw dla wiodącego prym w produkcji obuwniczej surowca, jakim jest skóra.


Poruszonych zostało pięć najważniejszych problemów związanych z globalnym łańcuchem dostaw przemysłu obuwniczo-skórzanego:


1. bardzo niskie zarobki pracownic i pracowników Globalnego Południa,


 2. niebezpieczne warunki pracy i negatywny wpływ stosowanych chemikaliów na środowisko,


3. ograniczone prawo do zrzeszania się pracownic i pracowników w związki zawodowe,


4. brak jawności łańcucha dostaw,


5. brak dialogu firm z organizacjami pozarządowymi, walczącymi o prawa pracownic i pracowników Globalnego Południa.

Wraz z ekspertami i markami dyskutowaliśmy o możliwościach i sposobach skutecznego rozwiązywania tych problemów, co stanowi złożony i długotrwały proces oparty m.in. o budowanie wieloletnich i trwałych relacji biznesowych firm z producentami i dostawcami.

Okazuje się, że wspólnie możemy wiele zrobić, by sytuacja uległa poprawie. Duże, polskie marki wykazują chęć i już podjęły kroki zmierzające w lepszym kierunku, co kreuje pozytywne wzorce dla pozostałych. Zadziałać można na wielu poziomach – bardzo zachęcamy do sięgnięcia po raport „Patrz na nogi” podsumowujący dwa lata pracy nad projektem „Kupuj odpowiedzialnie buty”, by dowiedzieć się więcej, bo my – jako konsumenci - tu na dole’ możemy najwięcej zdziałać poprzez jasne i wyraźnie formułowanie oczekiwań wobec marek oraz edukację własną i innych.

Bądź świadomym konsumentem i kupuj odpowiedzialnie! Pamiętaj, że Twój wybór, to nasz lepszy świat!

zdjęcie: raport Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie "patrz pod nogi" https://www.ekonsument.pl/materialy/publ_657_patrz_na_nogi.pdf
Komentarz

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Powrót do góry

Rejestracja nowego konta

Masz już u nas konto?
Zaloguj się lub Odzyskaj hasło
My cart