Koszyk 0

Polecane produkty

 • Sztyblety zimowe PAULI czarne
  Cena 539,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, sztyblety zimowe. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Podeszwa TR.
 • Sztyblety zimowe PAULI jasnobrązowe
  Cena 539,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, sztyblety zimowe. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Podeszwa TR.

Sprzedaż

 • Sneakersy LENNY czarne
  Cena podstawowa 419,00 zł -50% Cena 209,50 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 419,00 zł
  Wegańskie buty, klasyczne jasnobrązowe sneakersy na białej podeszwie, z surowymi dziurkami bez okuć. Wyprodukowane w Polsce. Wykonane z oddychającej, wodoodpornej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Ich wyściółka powstała z wysokiej jakości, oddychającej i absorbującej wilgoć mikrofibry z tym samym certyfikatem. Wegańskie buty -...
 • Sandały FLORA PINATEX czarne
  Cena podstawowa 349,00 zł -60% Cena 139,60 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 349,00 zł
  Bardzo wygodne sandały z Piñatex'u oraz mikrofibry. Wyprodukowane w Polsce. Wyściółka wykonana z wysokiej jakości, oddychającej, absorbującej wilgoć mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Bardzo wygodne i w 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Pinatex to innowacyjny materiał produkowany z włókien liści ananasa.
 • Sandały FERRI czerwone
  Cena podstawowa 299,00 zł -50% Cena 149,50 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 299,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne sandały. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Bardzo wygodne i w 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN.

Bestsellery

 • Sztyblety zimowe GAIL czarne
  Cena 449,00 zł
  GAIL to etycznie wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, zimowe buty. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Te w 100% wegańskie buty - posiadają certyfikat PETA Approved Vegan. Ciepłe, wodoodporne, białe zimowe botki.
 • Sneakersy LENNY czarne
  Cena podstawowa 419,00 zł -50% Cena 209,50 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 419,00 zł
  Wegańskie buty, klasyczne jasnobrązowe sneakersy na białej podeszwie, z surowymi dziurkami bez okuć. Wyprodukowane w Polsce. Wykonane z oddychającej, wodoodpornej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Ich wyściółka powstała z wysokiej jakości, oddychającej i absorbującej wilgoć mikrofibry z tym samym certyfikatem. Wegańskie buty -...

CZY DECYZJA POJEDYNCZEGO KONSUMENTA MOŻE ZMIENIĆ ŚWIAT?

Dnia:
Jak możemy przeczytać w artykule na portalu ‘Wysokie Obcasy’: "Kiedy zaczynamy do kawiarni chodzić w własnym kubkiem, zamiast kupować papierowy, kiedy kupujemy produkty w szklanych opakowaniach, zamiast w plastikowych, segregujemy śmieci i wreszcie ograniczamy jedzenie produktów pochodzenia zwierzęcego, zwykle zewsząd słyszymy: to, że ty jeden zaczniesz coś robić inaczej i tak nic nie da.”


Jak to jest z tymi jednostkami?
Może nie każdy z nas jest buntownikiem, ale każdy dokonuje codziennie wyborów konsumenckich. Nie wszyscy myślimy o tym, że jeśli wybierzemy produkt lokalny, to pieniądze z tego zakupu wrócą do naszej gospodarki; jeżeli wybierzemy produkt z certyfikatem Fairtrade, to nasze pieniądze trafią do krajów rozwijających się w miejsce, w którym rozwój następuje w bardzo dobrym kierunku; a jeżeli zdecydujemy się na dietę roślinną, to zwierząt zabijanych w celu konsumpcji na świecie będzie mniej. Na szczęście myśli tak już coraz więcej osób. A zaczęło się właśnie od jednostek, które miały na tyle zacięcia, by edukować siebie w temacie konsekwencji wyborów konsumenckich, a następnie edukować innych – rodzinę, znajomych, a nawet całkiem obcych ludzi – tworząc organizacje, pisząc blogi i artykuły…


Edukacja = świadomy wybór, a wybór to popyt. Popyt zawsze wywołuje podaż – to niepodważalna zasada ekonomii.
Jeszcze kilka lat temu wegan i wegetarian nie było tak wielu. Ludzie patrzyli na nas jak na radykalnych dziwaków. Produkty Fairtrade, czy z oznaczeniem Vegan były niedostępne w sklepach i mało kto przejmował się tym, co stanie się z plastikową reklamówką, w którą bezmyślnie zapakowało się jednego pomidorka. Dziś natomiast czytamy w artykułach popularnych gazet, że weganizm i wegetarianizm weszły do mainstreamu, a w sklepach są już całe półki na produkty wegańskie, czy Fairtrade. Powstają nawet sklepy o ściśle tematycznej ofercie – wegańskie, fairtrade, zero waste. To wszystko oznacza nic innego jak właśnie to, że jednostki, które na podstawie racjonalnych przesłanek i faktów podejmują świadomą decyzję o zmianie, stanowią GRUPĘ. Taką grupę, która szybko rośnie i ma już całkiem sporą moc nabywczą – nawet firmy produkujące wyroby mięsne wprowadzają do swojej oferty roślinne odpowiedniki, a sieciówki wprowadzają linie odzieży z bawełny organicznej!

Czy to w ogóle ma jakieś znaczące przełożenie na rzeczywistość? Co taki pojedynczy człowiek naprawdę może? Jaki jest zakres działań jednostki i jak to się przekłada na liczby?


Oto kilka przykładów przełożenia rzeczywistości na liczby:

-Przy produkcji 1 hamburgera (czyli tylko 1 porcji mięsa!) zużywa się 2300 litrów wody, co można przyrównać do zużycia wody podczas codziennego prysznica jednej osoby przez 2 miesiące [6]. 

-„Do wyprodukowania 1 kg mięsa potrzeba średnio ok. 13 kg paszy” [6].To są hektary paszy, które zastępują coraz więcej lasów (również Amazonii), z których można byłoby produkować 13 razy tyle roślin do bezpośredniego spożycia przez ludzi.

-1 osoba zjada w ciągu całego swojego życia około 7 tysięcy zwierząt [7].1 weganin zatem oszczędza 7 tysięcy istnień w ciągu całego swojego wegańskiego życia!


Robi wrażenie? Tak, to wszystko może tylko jednostka. Być może taka jednostka nie zdziałałaby nic, gdyby żyła całkowicie samotnie na bezludnej wyspie, ale nie można zaprzeczyć faktowi, że w społeczeństwie każda mniejszość, jak i większość i każda jedna grupa, to nic innego jak zbiór jednostek. A co za tym faktem idzie:

„Jak wynika z badań przeprowadzonych przez „The Humane Society of the United States”, amerykańską organizację walczącą o prawa zwierząt, od 2007 r. każdego roku zabijanych jest o pięćset milionów zwierząt mniej, tylko dlatego że ludzie zaczęli jeść mniej mięsa i że wzrosła świadomość konsumpcji produktów pochodzenia zwierzęcego.”
 [1]


500 000 000 zwierząt mniej rocznie ginie by znaleźć się na talerzu! Już od przeszło dekady!
Statystyki jednoznacznie wskazują na zdecydowaną tendencję wzrostową świadomej konsumpcji. Wzrost świadomości odnosi się do diety roślinnej:

-„Dwóch na dziesięciu konsumentów w wieku 25-34 mówi o tym, że spożywają obecnie więcej produktów wegetariańskich niż rok temu. Dodatkowo, prawie 10 proc. respondentów w tej grupie wiekowej deklaruje, że jest na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej” [2]

-Co 10 Szwed nie je już mięsa [3]

-W Wielkiej Brytani w ciągu 10 lat ilość wegan wzrosła o 360%! [4]


Wzrost świadomości odnosi się także do ubrań oraz produktów spożywczych (kawa, kakao, banany…):
„W 2010 roku organizacje producenckie Fairtrade z globalnego Południa sprzedały produkty za łączną kwotę 664,5 mln euro. […] To wzrost o 19% względem poprzedniego okresu.” [5]

Nie dajmy się więc nabrać, że nasze świadome wybory i działania nie mają znaczenia! Nasze wysiłki dają rezultaty, a w dobie Internetu dzieje się to szybciej niż kiedykolwiek wcześniej!

GO VEGAN! GO FAIR!
Nasze świadome wybory to nasz lepszy świat!
Źródła:
1.http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100961,23111039,kazdego-roku-zabijanych-jest-pol-miliarda-zwierzat-mniej-tylko.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_wysokieobcasy&disableRedirects=true

2. http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/millenialsi-lubia-zdrowo-jesc-rosnie-liczba-wegetarian-wegan-i-fleksitarian,140400.html

3. http://www.onegreenplanet.org/news/sweden-going-meatless/

4. https://www.telegraph.co.uk/food-and-drink/news/number-of-vegans-in-britain-rises-by-360-in-10-years/

5. http://www.fairtrade.org.pl/fairtrade/efektywnosc-fairtrade/

6. http://stopklatka.org/srodowisko

7.https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1612473,1,ile-zwierzat-zjada-czlowiek-w-ciagu-calego-swojego-zycia.readKomentarz

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Powrót do góry

Rejestracja nowego konta

Masz już u nas konto?
Zaloguj się lub Odzyskaj hasło
My cart