List Otwarty do Branży Mody - czas na zmiany?

Posted by
Wszyscy zastanawiamy się, jak będzie wyglądać świat po pandemii. My zastanawiamy się, jak będzie wyglądać branża mody. Czy zwolni i zmądrzeje, czy jednak ‘wygłodniali’ konsumenci rzucą się w zakupowy wir, by nadrobić pandemiczne zaległości, a ‘zubożali’ przestojem producenci z radością wyjdą temu zjawisku naprzeciw. Oczywiście bardzo chciałybyśmy by nastała równowaga, ale świadomość potęgi konsumpcjonizmu i chęci zysku chłodziła nasze nadzieje.

Fairtrade w czasie pandemii

Posted by
Pisałyśmy już o sytuacji ludzi na najniższych szczeblach drabiny przemysłu modowego - czyli głównie szwaczkach w Azji, które w dobie kryzysu związanego z pandemią pozostały bez pracy, bez pomocy finansowej, właściwie bez szans. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku firm, których działanie opiera się na sprawiedliwym handlu. Co w aktualnej sytuacji daje certyfikat Fairtrade na opakowaniu produktu, który decydujemy się włożyć do naszego

Fashion Revolution 2020

Posted by
Fashion Revolution Week odbył się jak co roku, ale jednak inaczej, bo tym razem całkowicie online. Nie spotykaliśmy się osobiście, ale można było wziąć udział w wydarzeniach, webinarach i dyskusjach organizowanych za pośrednictwem internetu. Za jego pośrednictwem z resztą co roku konsumenci pytają marki "who made my clothes?" (#whomademyclothes - kto zrobił moje ubrania) i w tej kwestii nic się nie zmieniło.
Zaludnione do tej pory przestrzenie publiczne i sklepy zostały zmuszone do zamknięcia. Dla własnego bezpieczeństwa pozostajemy w domu. Handel międzynarodowy jest utrudniony, a granice się zamykają. To wszystko spowodowało globalny szok ekonomiczny.

Skóra z polskich jabłek

Posted by
Pinatex z Filipin, skóra z kaktusa z Meksyku, skóra z wytłoczyn z winogron z Włoch… A my? A my produkujemy tony wytłoczyn z jabłek i architektki Aleksandra Kantor wraz z Katarzyną Szpicmacher znalazły na nie sposób.
Showing 1 to 5 of 61 (1 Pages)
Metody płatności:
Zarejestruj się aby otrzymać
Otrzymasz bon o wartości 40 zł
na swoje pierwsze zakupy u nas!
Copyright 2020 Fairma