Sandały MIKO korkowe

Sandały MIKO korkowe

Sandały NAE

Wygodne koturny z korka z wyściółką z oddychającej, antyalergicznej mikrofibry i podeszwą z korka oraz włókien naturalnych. Zastosowana przy produkcji technologia jest ekologiczna i nie powoduje wydzielania CO₂ do atmosfery.

Upsss... w tej chwili nie mamy tego rozmiaru w sklepie.

399,00 zł

399,00 zł za szt.

Podeszwa Koturny
Kolor Korek
Cecha Korek

Korek jest materiałem w 100% naturalnym, można go wykorzystywać wtórnie, a oprócz tego – jego pozyskiwanie nie niszczy wytwarzających go drzew!
Pozyskuje się go z dębu korkowego, z poszanowaniem dla naturalnego rozwoju drzewa, zbierając jedynie zewnętrzną, obumarłą część kory. Dąb korkowy okorowuje się zdejmując tę warstwę kory płatami, bez uszkadzania wewnętrznej części, która ją regeneruje. Korę pozyskuje się po raz pierwszy z drzew, które osiągnęły minimum 25 lat, a każdy kolejny zbiór korka z tej samej rośliny może odbyć się po około 9-12 latach. Takich zbiorów w przeciągu całego życia dębu jest zwykle 12. Korek pochodzi ze specjalnych plantacji dębu korkowego, a Portugalia dostarcza aż 50% korka dostępnego na rynku. Co ważne – pozyskany korek jest w 100% wykorzystywany w produkcji.

Metody płatności:
Zarejestruj się aby otrzymać
Otrzymasz bon o wartości 40 zł
na swoje pierwsze zakupy u nas!
Copyright 2018 Fairma