Dlaczego produkty z naszej oferty są warte zakupu?
 
Istnieje przynajmniej kilka powodów, dla których warto kupić nasze produkty. Oto najważniejsze z nich:
 • wspierasz etyczny handel, w którym nikomu nie dzieje się krzywda (producenci i pracownicy są godziwie wynagradzani, wszyscy pracują w etycznych i bezpiecznych warunkach, każdy ma możliwość zrównoważonego rozwoju);
 • wspierasz ideę poszanowania dla życia i zdrowia zwierząt (nasze produkty są w 100% wegańskie);
 • pomagasz dbać o środowisko (nasi dostawcy dbają o to, by jak najmniej eksploatować zasoby naturalne);
 • wybierasz produkty, które nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu (producenci stosują naturalne materiały lub świetnie przebadane i spełniające zdrowotne wymogi sztuczne tworzywa, które nie zawierają substancji szkodliwych);
 • pomagasz rozwijać się firmom opartym na produkcji lokalnej, wykorzystującym m.in. handmade, recykling i upcykling;
 • pomagasz rozwijać szczytną ideę świadomej konsumpcji;
 • stajesz się uczestnikiem mody w stylu „slow”;
 • wybierasz rzeczy, których nie dostaniesz w sieciówkach - dzięki temu możesz poczuć się naprawdę oryginalnie!;
 • sięgasz po znakomitej jakości, wytrzymałe produkty, które objęte są gwarancją jakości i wieloma certyfikatami;
 • wybierasz rzeczy, które w większości krajów są zupełną nowością, a dostęp do nich jest niemożliwy, lub ograniczony.
 
Dlaczego etyczne produkty kosztują więcej?
 
Prawdą jest, że etyczne produkty często kosztują więcej niż te, które można dostać w sieciówkach, lub w sklepach zaopatrujących się u azjatyckich producentów. Cena ich nie odbiega jednak od cen produktów wysokiej jakości, gdzie używa się bardzo dobrych materiałów, a sam proces produkcji otoczony jest wielką starannością.
Co więc zawiera w sobie cena za produkty mody etycznej?:
 • bardzo dobrej jakości materiały (często alternatywne surowce) i inne komponenty, jak np. wegańskie kleje;
 • godziwą i adekwatną do czasochłonności zapłatę dla pracownika oraz zapewnienie mu uczciwych i stabilnych warunków pracy i zatrudnienia (pracownik na głodowej pensji mocno „zaniża” cenę końcową produktu….);
 • badania pod kątem wpływu na zdrowie człowieka;
 • wszelkie działania pozwalające zminimalizować wpływ produkcji na zanieczyszczenie środowiska;
 • oryginalny, niemasowy produkt, tworzony mniejszym nakładem (masowa produkcja zaniża cenę);
 • koszty związane z pozyskaniem certyfikatów;
 • transport i ubezpieczenie;
 • marża dla importera/sprzedawcy, pozwalająca zapewnić pracownikom i właścicielowi dalsze prowadzenie działalności.
 
Czy buty nieskórzane są zawsze etyczne?
 
Zdecydowanie nie. Etyczność butów, czy torebek nie polega wyłącznie na doborze innego niż skóra materiału. To także etyczne komponenty, jak np. kleje niebędące pochodną zwierzęcych części, czy też sznurówki niepowlekane woskiem. Etyczność butów jest równie mocno powiązana z samym procesem produkcji i sposobem w jaki traktuje się jego wytwórców. Nieetyczne buty, to m.in. takie, przy produkcji których nie przestrzegano praw człowieka (zatrudniano dzieci, wypłacano głodowe pensje, nie płacono nadgodzin, zmuszano do pracy w toksycznych warunkach, zwalniano ciężarne kobiety itp.).
 
Jakie są zalety wysokiej jakości butów wegańskich?
 
Buty wegańskie to przede wszystkim dobra inwestycja. Dla siebie, bo zyskujemy świetnej jakości, niesztampowy but, który jest zrobiony z najlepszych surowców i komponentów. Buty są tworzone z dużą starannością (produkcja odbywa się najczęściej w małych zakładach, gdzie jest wysoki poziom kontroli jakości - w przeciwieństwie do wielkich, masowo produkujących fabryk). Ponadto, buty nie będą szkodziły naszemu zdrowiu, gdyż zwykle są przebadane pod kątem ewentualnych substancji szkodliwych, co więcej - często posiadają antyalergiczną wyściółkę.
Warto też nadmienić, że materiały wegańskie ogólnie są lżejsze i łatwiejsze w utrzymaniu niż skóra naturalna. Nie ma też problemu z ich impregnacją. Większość materiałów jest też oddychająca, elastyczna, w dużej mierze odporna na wodę i w przeważającej większości bardziej przyjazna dla środowiska niż skóra. Na końcu najważniejsza zaleta butów wegańskich - żadne zwierzę nie ucierpiało przy ich produkcji.
 
Jaka jest gwarancja, że produkty z naszej oferty powstały w godziwych, etycznych warunkach?
 
Z wielką starannością dobieramy dostawców do naszego sklepu. Nie są nimi przypadkowe firmy, a sprawdzone, rzetelne kontakty, które na rynku etycznej mody funkcjonują już jakiś czas. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby z wielu źródeł otrzymać informacje o zasadach pracy obowiązujących u naszych dostawców. Część z nich posiada odpowiednie certyfikaty, potwierdzające etyczność zasad zatrudnienia. Część z nich jest w trakcie uzyskiwania takich certyfikatów. Ostatnia część zapewnia nas o fair zasadach panujących u nich w firmie.
 
Czy Fairma Ethical Design to także etyczny pracodawca?
 
Szacunek i otwartość na drugiego człowieka, to także nasza domena. Praktykujemy to, o czym sami piszemy i o co zabiegamy. Bylibyśmy obłudni głosząc ideę etycznego zatrudnienia, jednocześnie nie przestrzegając praw pracowniczych i wykorzystując osoby pracujące dla Fairmy. Wyznajemy więc zasadę, że tak traktujemy swoich pracowników, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Wszyscy są więc u nas godziwie wynagradzani, a warunki zatrudnienia były ustalone według aktualnej potrzeby naszego pracownika. Szanujemy siebie nawzajem i pomagamy sobie. Panuje u nas przyjacielska, luźna atmosfera, dlatego nie mamy „nabrzmiałej” hierarchii, a raczej jasny podział zadań. Wszyscy wiemy dokąd zmierzamy jako Fairma Ethical Design- chcemy propagować etyczną modę tam, gdzie się da, bo wierzymy, że warto.
 

Metody płatności:
Zarejestruj się aby otrzymać
Otrzymasz bon o wartości 40 zł
na swoje pierwsze zakupy u nas!
Copyright 2020 Fairma