Dlaczego warto sięgać po produkty z naszej oferty?
Świadomy wybór sprawia, że świat staje się lepszy. Wybierając produkty, które oferujemy:
 • Wspierasz sprawiedliwy handel – pracownicy tworzący wybierane przez Ciebie produkty są godziwie wynagradzani i pracują w ludzkich warunkach, co pozwala im godnie żyć;
 • Nie powodujesz niepotrzebnego cierpienia – wszystkie nasze produkty są w 100% wegańskie, czyli nie zawierają komponentów pochodzenia zwierzęcego;
 • Napędzasz poszukiwanie innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań nastawionych na maksymalną korzyść dla planety i jej mieszkańców = dbasz o środowisko;
 • Pomagasz rozwijać się firmom opartym na produkcji lokalnej, kupując produkty powstające w Polsce (np. nasza marka własna), oraz małym, rodzinnym fabrykom z Europy;
 • Propagujesz postawę świadomego konsumenta inspirując innych do zmiany działań, co przekłada się na nasz lepszy świat;
 • Wybierasz produkty świetnej jakości i w dobrym stylu.


Dlaczego etyczne produkty kosztują więcej?
Rzeczywiście ceny takich produktów różnią się od cen w sieciówkach. Jest to wynik kilku czynników:
 • Przede wszystkim cena zawiera rzeczywisty koszt pracy i dobrej jakości materiałów. Jesteśmy przyzwyczajeni do niskich cen i wciąż niewielu z nas zastanawia się, jak to jest możliwe, że sztuka odzieży kupiona w sieciówce jest sporo tańsza niż uszyta u krawcowej. Problem polega na tym, że aby te ubrania były tak tanie, najłatwiej jest ‘zaoszczędzić’ na pracy ludzkiej. Dlatego w rzeczywistości sporą część ceny kupowanych przez nas produktów ponoszą wytwarzający je ludzie – co czyni ich niewolnikami ekonomicznymi. Pracują po kilkanaście, a nawet 20 godzin na dobę. Niejednokrotnie są to dzieci. Za swoją pracę dostają pieniądze, które nie starczają nawet na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Nie są w stanie zapewnić bytu swoim rodzinom, wskutek czego ich dzieci zmuszone są zacząć pracę najwcześniej jak to możliwe, by pomóc przetrwać rodzinie. To z kolei skutkuje brakiem możliwości kształcenia się i osiągania czegokolwiek więcej w życiu – powstaje spirala ubóstwa, z której nie da się wyjść. Tak wygląda dzisiejsze niewolnictwo milionów ludzi.
  Etyczna moda nie idzie na kompromisy cudzym kosztem. Kupując etycznie wyprodukowane dobra nie podtrzymujesz niewolnictwa.
 • Używane do produkcji etycznej mody materiały cechuje wysoka jakość. Tu nie ma miejsca na kompromisy – po prostu szkoda byłoby dbałości o detal i wieloletniego doświadczenia pracowników na wyprodukowanie czegoś, co za chwilę się rozpadnie.
  Niska cena w sieciówce wynika również z niskiej jakości materiałów stosowanych w produkcji, co skutkuje krótką żywotnością produktów. Kupując je oszczędzamy jedynie pozornie, ponieważ w krótkim czasie jesteśmy zmuszeni do kolejnej inwestycji.

 • Innowacje. Buty z Piñatex’u czy wysokiej jakości mikrofibry, to buty z innowacyjnych materiałów, które tworzone są przy pomocy nowoczesnych technologii, poprzedzonych wieloletnimi badaniami – te działania skupiają się na minimalizowaniu negatywnego wpływu produkcji na środowisko i poszukiwaniu nowych, bardziej zrównoważonych alternatyw. To wszystko kosztuje, ale zdecydowanie jest warte swojej ceny!

 • Niejednokrotnie produkty etycznej mody mogą poszczycić się licznymi certyfikatami. Uzyskanie ich wymaga nakładu pracy – czy to badań sprawdzających, czy produkt wolny jest od szkodliwych substancji, czy też nadzorowania łańcucha dostaw i warunków pracy ludzi. A jak wiemy praca, to koszt. Niemniej jednak certyfikaty gwarantują spełnienie konkretnych wytycznych w procesie produkcji dając nam pewność, że produkt powstał w odpowiednich warunkach, lub/i nie zawiera substancji zagrażających naszemu zdrowiu.

 • Aktualnie firmy produkujące etyczną modę stanowią ciągle mniejszość na rynku i nie są to wielkie korporacje. Produkcja ogromnych ilości jednego modelu produktu, to mniejsze koszty. Dlatego małe partie będą zawsze nieco droższe w produkcji. Wszystko jednak w rękach świadomych konsumentów, bo nie jest tajemnicą, że większy popyt to większa podaż.


Czy buty nieskórzane = buty etyczne?
Nie. Etyczność produktu nie wynika jedynie z zastosowanego do jego produkcji materiału. To wypadkowa wielu czynników – między innymi sposobu produkcji materiału i jego wpływu na środowisko, warunków pracy i wysokości wynagrodzenia osób, które go wytwarzają. To, że produkt nie jest ze skóry nie mówi nam nic o pozostałych czynnikach.


Czy wegańskie buty mają jeszcze jakieś zalety?
Owszem, całkiem sporo. Kupując wysokiej jakości, wegańskie buty mamy pewność, że materiał, z którego są wyprodukowane jest dużo bardziej eco-friendly niż stosowana na wielką skalę skóra, garbowana toksycznym chromem VI. Buty takie powstają zazwyczaj w niewielkich fabrykach, gdzie ludzie pracują w bezpiecznych warunkach, co wpływa na dużą staranność wykonania produktu. Świetnej jakości materiały, z których są wykonane nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia, gdyż zwykle są przebadane pod kątem ewentualnej zawartości substancji szkodliwych. Co więcej, na przykład mikrofibra, z której robimy nasze buty posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100 i jest antyalergiczna.
Warto też nadmienić, że materiały wegańskie ogólnie są lżejsze i łatwiejsze w utrzymaniu niż skóra naturalna. Oddychają, w zależności od zastosowanych materiałów mogą mieć właściwości regulujące temperaturę i wilgotność wewnątrz buta, mogą być nieprzemakalne (wszystkie wykonane z mikrofibry o wyglądzie gładkiej skóry są!), ogólnie rzecz ujmując komfortem użytkowania nie różnią się, a często wręcz przewyższają buty ze skóry.
Niejednokrotnie dzięki świetnym materiałom, wegańskie buty przewyższają te skórzane również trwałością.
A to wszystko bez niepotrzebnego cierpienia!
 
Jaka jest gwarancja, że produkty z naszej oferty powstały w godziwych, etycznych warunkach?
Z wielką starannością dobieramy naszych dostawców. Nie są nimi przypadkowe firmy, a sprawdzone, rzetelne podmioty, które na rynku etycznej mody są już rozpoznawalne i często uchylają kulis własnej działalności. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby z wielu źródeł otrzymać informacje o zasadach pracy obowiązujących w firmach, z którymi współpracujemy. Część z nich posiada odpowiednie certyfikaty, potwierdzające etyczność zasad zatrudnienia. Część z nich jest w trakcie uzyskiwania takich certyfikatów. Część zapewnia o uczciwych praktykach panujących w firmie, nieustannie dostarczając na to dowody na forum publicznym.
Fairma również dołączyła do grona marek Fair Trade – daje nam to dużą kontrolę nad tym jak i z czego powstają produkty naszej marki oraz pewność, że dostarczamy naszym klientom najwyższą jakość w optymalnej cenie.
 
Czy Fairma Ethical Design to także etyczny pracodawca? 
Szacunek i otwartość na drugiego człowieka, to dla nas wartość nadrzędna. Praktykujemy podejście, o którym mówimy. Warunki zatrudnienia są ustalane obustronnie, według aktualnych potrzeb i możliwości. Szanujemy siebie nawzajem i pomagamy sobie. Panuje u nas przyjacielska, luźna atmosfera. Wszyscy wiemy dokąd zmierzamy, jako Fairma Ethical Design - chcemy propagować etyczną modę, bo wierzymy, że w ten sposób możemy kreować lepszy świat. Ta idea nas łączy i napędza do działania.
 

Metody płatności:
Zarejestruj się aby otrzymać
Otrzymasz bon o wartości 40 zł
na swoje pierwsze zakupy u nas!
Copyright 2020 Fairma