Aby moda mogła być FAIR, do produkcji butów oraz torebek potrzebne są materiały i komponenty nieszkodzące ludziom i zwierzętom. Wydawać by się mogło, że nie ma zbyt wielu alternatyw dla skóry oraz klejów odzwierzęcych, które wielu ludziom od zawsze jawiły się jako najlepszy i najbardziej wytrzymały materiał i komponent. Na szczęście prawda jest inna. Producenci etycznej mody korzystają z wielu roślinnych lub zrecyklingowanych materiałów, które znakomicie sprawdzają się w użytkowaniu, a ponadto wyglądają świetnie.

 

Wśród roślinnych zastępników skóry warto więc wymienić np. korek naturalny, gumę naturalną, bawełnę organiczną i fair trade, Piñatex (materiał z włókien liści ananasa), bambus, włókna konopii, czy len.

 

Inne zastępniki to z kolei wysokiej jakości mikrofibra, guma z recyklingu, a także różnorodne materiały upcyklingowe, np. pasy samochodowe czy banery reklamowe.

 

Wszystkie materiały zarówno te roślinne, jak i stworzone przez człowieka są szczegółowo przebadane pod kątem ich wpływu na zdrowie i życie ludzi. Wyrazem tego są certyfikaty jakości oraz typowo wegańskie certyfikaty, które informują, że dany produkt powstał bez jakichkolwiek odzwierzęcych komponentów.

 

      

Na zdjęciach sneakresy Re-bottle od NAE-Vegan, wykonane z butelek PET.
foto: http://www.nae-vegan.com/


Metody płatności:
Zarejestruj się aby otrzymać
Otrzymasz bon o wartości 40 zł
na swoje pierwsze zakupy u nas!
Copyright 2016 Fairma