1. Fair Trade - oznacza Sprawiedliwy Handel. Jego założeniem jest partnerstwo handlowe oparte na szacunku, przejrzystości interesów i wzajemnym dialogu, dążące do uzyskania większej równości handlowej na arenie międzynarodowej, zwłaszcza w krajach Globalnego Południa. Dzięki niemu lokalni wykonawcy z krajów biedniejszych i rozwijających się, dostają uczciwą zapłatę za swoją pracę i jednocześnie są wspierani przez swoich partnerów handlowych w bezpiecznym, demokratycznym i zrównoważonym rozwoju własnej działalności.
Działacze ruchu opracowali system certyfikacji Fairtrade, który pozwolił wprowadzić do masowej dystrybucji produkty wytworzone w ramach Sprawiedliwego Handlu. Dzięki stworzeniu konkretnych standardów i wytycznych, kupując produkty oznaczone znakiem graficznym FAIRTRADE*, konsumenci mają pewność, że to, co kupują, zostało rzeczywiście wyprodukowane z poszanowaniem praw człowieka.

*Więcej o certyfikacie FAIRTRADE tutaj.
grafika: http://www.namaqua.pl
    
2. Weganizm – Zasada bycia fair nie ogranicza się jedynie do ludzi. Nie wyobrażamy sobie, aby moda etyczna mogła powstawać kosztem cierpienia niewinnych i bezbronnych wobec człowieka istot, jakimi są zwierzęta.
Weganizm jest stylem życia, którego naczelną zasadą jest niewykorzystywanie zwierząt i szacunek względem nich. Składa się na niego stosowanie diety roślinnej, bez żadnych produktów pochodzących od zwierząt, ale również unikanie takich produktów w pozostałych dziedzinach życia. Weganie nie stosują kosmetyków testowanych na zwierzętach, bądź zawierających pochodne odzwierzęce, nie kupują ubrań ani dodatków powstałych z surowców pochodzenia zwierzęcego (skóra, wełna, jedwab, perły), nie uczestniczą w ‘rozrywkach’ odbywających się kosztem zwierząt (cyrk, wyścigi konne/psów, polowania, rodeo, zoo, oceanarium…)
grafika: panimiszmasz.blog.pl   
                                                                                                                                                                               
3. Eko - pojęcie niezwykle szerokie, bowiem odnosi się do bardzo wielu dziedzin naszego życia. Podstawą jest przede wszystkim dbałość o środowisko.
Ekologiczna moda przede wszystkim:
- nie eksploatuje środowiska naturalnego ponad miarę;
- propaguje recykling i upcykling, czyli ponowne użycie surowca, lub przetworzenie starego produktu w zupełnie nowy, co pozwala zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska mądrze i maksymalnie wykorzystując aktualnie dostępne zasoby;
- dąży do zminimalizowania negatywnego wpływu produkcji na środowisko naturalne – m. in. minimalizując emisję CO do atmosfery, poszukując bardziej zrównoważonych alternatyw, jednocześnie dążąc do zwiększenia trwałości materiałów;
- maksymalnie ogranicza zużycie wody i energii.
Ekologiczna moda, to także taka, której zdrowie i życie człowieka nie jest obojętne. Producenci etycznej mody dokładają wszelkich starań, by ich produkty były możliwie maksymalnie nieszkodliwe, a więc wolne od substancji toksycznych, nagminnie nadużywanych w masowej produkcji odzieżowo-obuwniczej. Potwierdzeniem tych praktyk dla producentów fair fashion są certyfikaty, które firma otrzymuje w wyniku rygorystycznej kontroli procesu produkcyjnego.
grafika: www.ekogroup.info
  

Metody płatności:
Zarejestruj się aby otrzymać
Otrzymasz bon o wartości 40 zł
na swoje pierwsze zakupy u nas!
Copyright 2020 Fairma