Dobry styl nie oznacza tylko opakowania. To również odpowiedzialność za własne wybory, świadomość ich konsekwencji oraz szacunek do otaczającego nas świata i istnień go zamieszkujących.
Na szczęście dziś nie musimy zgadzać się na kompromisy i postępując w dobrym stylu możemy jednocześnie stylowo wyglądać w świetnej jakości odzieży i dodatkach.

Potocznie moda może oznaczać po prostu odzież, obuwie i akcesoria. Jednocześnie moda z definicji to coś bardzo zmiennego, co szybko się popularyzuje, a następnie równie szybko znika, ustępując miejsca czemuś nowemu. Tak powielający się schemat nie ma końca. W ten sposób bogacą się wielkie firmy. Wywierając presję bycia ‘trendy’, jednocześnie za wszelką cenę utrzymując produkt w zasięgu ekonomicznym masowego konsumenta. Niskie ceny, to niewolnicza praca ludzka, niska jakość produktu oraz brak szacunku do naszej planety i pozostałych jej mieszkańców.


Tak funkcjonujący przemysł odzieżowo-obuwniczy potężnie dewastuje środowisko naturalne, okrutnie wyzyskuje miliony ludzi i przyczynia się do eksterminacji jeszcze większej ilości zwierząt.
Etyczna moda” może w tym kontekście brzmieć jak oksymoron, ale pojęcie mody ogranicza się tu do podstawowej potrzeby człowieka, jaką jest ubiór. Z kolei jej etyka polega na minimalizowaniu negatywnego wpływu produkcji na świat, poprzez świadomy wybór produktów, które powstały z poszanowaniem praw człowieka, szacunkiem do zwierząt i dbałością o środowisko.
grafika: fashionhedge.com
 

Metody płatności:
Zarejestruj się aby otrzymać
Otrzymasz bon o wartości 40 zł
na swoje pierwsze zakupy u nas!
Copyright 2020 Fairma