Fairma Ethical Design powstała w kwietniu 2016 roku przede wszystkim z mojej własnej potrzeby, by żyć i kupować odpowiedzialnie. Wierzę, że dzisiejsze buty i odzież, to coś więcej niż tylko moda. To przede wszystkim odpowiedzialność za świat, w którym dokonując etycznych wyborów, przyczyniamy się do zmniejszenia wyzysku ludzi, cierpienia zwierząt i degradacji środowiska. 
    
Podobnie jak wielu innych wegan tęskniłam za modnymi, wytrzymałymi butami, które przetrwają więcej niż jeden sezon. Marzyłam o wegańskich szpilkach, trzewikach, kozakach, wyprodukowanych w miejscach, gdzie się szanuje prawa pracowników. Pomyślałam, iż jeśli takie sklepy są w Niemczech czy Anglii, to jest na pewno też przestrzeń na takie miejsce w Polsce. I tak przy ul. Dajwór w Krakowie powstał pierwszy sklep stacjonarny tego typu.
   
Produkty, które u nas znajdziecie pochodzą ze sprawiedliwego handlu (fair trade), co oznacza, że nasza moda nie uczestniczy w podtrzymywaniu ubóstwa ani niewolnictwa ekonomicznego. Wszystkie nasze towary są w 100% wegańskie, czyli do wykonania ich nie zostały użyte żadne materiały odzwierzęce. Znaczna część naszego asortymentu to produkty ręcznie robione i często pochodzące z recyklingu/upcyklingu, a to przynosi korzyść środowisku naturalnemu. Posiadamy świetnej jakości, nietuzinkowe towary, wytwarzane w małych, rodzinnych fabrykach. Wiele z nich jest certyfikowanych.

  

Od początku założenia Fairmy starałam się kłaść nacisk na produkcję lokalną, która wiąże się z mniejszym śladem węglowym (eliminując transport na duże odległości) czy nieco niższymi kosztami produkcji w kraju. Niestety aktualnie na polskim rynku bardzo trudno znaleźć buty, które nie dość, że nie zawierają komponentów odzwierzęcych, to są  produkowane w Polsce.  W takim wypadku jedyną alternatywą było rozpoczęcie własnej produkcji pod naszą marką.  W grudniu 2017 roku wprowadziliśmy do naszej oferty buty i portfele wyprodukowane z możliwie najwyższej jakości materiałów – ekologiczna mikrofibra z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, która jest wolna od szkodliwych substancji, antyalergiczna i oddychająca, a do tego nie przemaka i jest bardzo trwała! Nasze produkty otrzymały też wegański certyfikat PETA Approved Vegan poświadczający brak komponentów pochodzenia zwierzęcego, a 10% zysku z ich sprzedaży przekazujemy na cele dobroczynne.  
    
Fairmę dzisiaj tworzy zespół ludzi z pasją i wizją lepszego świata. Wierzymy, iż nasz sklep i filozofia, którą przekazujemy będzie wpływać na wzrost świadomości konsumenckiej. Służymy ważnym i dobrym ideom i to jest to, co nadaje sens naszym działaniom. Natomiast przekonanie, że zmiany są możliwe i zależą od nas dodają nam energii, by iść dalej!
 
Wierzymy, że nasz wybór to nasz lepszy świat!

   

     

Założycielka i właścicielka Fairma Ethical Design      
       

Metody płatności:
Zarejestruj się aby otrzymać
Otrzymasz bon o wartości 40 zł
na swoje pierwsze zakupy u nas!
Copyright 2021 Fairma