Radość z dokonanych zakupów jest największa, gdy wszystko dobrze leży :) Bardzo zależy nam na Twojej satysfakcji, dlatego zanim dokonasz zakupów, zachęcamy Cię do zapoznania się z poniższymi informacjami na temat rozmiarów (wszystkie dane dotyczą rozmiarów typowych, a nie specjalnych).

     

ROZMIARY STÓP I BUTÓW
Większość butów dostępnych na naszej stronie posiada w swoim opisie tabelę rozmiarów, w której zawarta jest informacja o długości wkładki. Jeśli wiesz jaką długość ma Twoja stopa, będzie Ci łatwiej dobrać dla siebie optymalne obuwie. Jeśli natomiast jej nie znasz, możesz ją prosto zmierzyć na dwa sposoby:
1. Zmierz (w centymetrach) wkładkę wewnętrzną buta, który jest dobrze dopasowany (najlepiej, aby forma buta była podobna do tej, którą zamierzasz kupić);
2. Narysuj na kartce papieru linię prostą, a następnie przyłóż do niej stopę. W dalszej kolejności zaznacz na linii najdłuższy palec oraz koniec pięty jak na załączonym obrazku (ważne by punkty były odmierzane pionowo w dół od najbardziej wysuniętych części palca i pięty). Mierząc odległość pomiędzy dwoma zaznaczonymi punktami, uzyskasz długość Twojej stopy w centymetrach. Wynik możesz porównać z informacjami zamieszczonymi w tabeli (przypisanej konkretnemu producentowi) i dowiedzieć się, jaki posiadasz rozmiar buta.

Powyższe czynności powtórz dla drugiej stopy. Jeśli różnią się one między sobą długością, wybierz rozmiar odpowiadający dłuższej stopie. Do otrzymanego wyniku dodaj jeszcze 0,5-1cm luzu. Warto pamiętać, by stopy mierzyć w ciągu dnia, gdyż wtedy wynik będzie bardziej precyzyjny (rano stopy są wypoczęte i nieco „mniejsze” niż w ciągu dnia).

     

ROZMIARY ODZIEŻY
W związku z tym, że istnieją pewne różnice w rozmiarach u poszczególnych producentów, przy każdym produkcie możesz odnaleźć szczegółową tabelę z wymiarami (dostępną w opisie). Zachęcamy Cię do dokładnego przejrzenia jej w celu wybrania najbardziej optymalnego rozwiązania. W przypadku, gdy Twoje wymiary leżą pomiędzy dwoma rozmiarami, bezpieczniej jest wybrać wygodniejszy krój.
Jeśli nie znasz swoich wymiarów, możesz je łatwo poznać kierując się poniższymi wskazówkami:
1. Aby pomiar był prawidłowy powinnaś/powinieneś być w bieliźnie, gdyż nawet najcieńsze ubranie może zniekształcić wynik.
2. Centymetr trzymaj poziomo i przykładaj go w taki sposób, by nie ugniatał Ci ciała. Nie wciągaj brzucha ;)
3. Szczegółowe pomiary:
* Wzrost: mierzymy od czubka głowy do pięt (bez obuwia);
* Obwód biustu/klatki piersiowej: mierzymy poziomo w najszerszym miejscu klatki piersiowej;
* Obwód pod biustem: mierzymy tuż pod biustem (u nasady piersi);
* Obwód talii/pasa: mierzymy luźno wokół talii, w jej najwęższym miejscu (bez wciągania brzucha);
* Obwód bioder: mierzymy poziomo biodra w ich najszerszym miejscu.
 
W razie pytań prosimy o kontakt na info@fairma.pl.

Metody płatności:
Zarejestruj się aby otrzymać
Otrzymasz bon o wartości 40 zł
na swoje pierwsze zakupy u nas!
Copyright 2019 Fairma