Koszyk 0

Polecane produkty

 • Sztyblety zimowe PAULI czarne
  Cena 539,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, sztyblety zimowe. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Podeszwa TR.
 • Sztyblety zimowe PAULI jasnobrązowe
  Cena 539,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, sztyblety zimowe. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Podeszwa TR.

Sprzedaż

 • Oxfordy męskie HARRY CROSS jasnobrązowe
  Cena podstawowa 449,00 zł -25% Cena 336,75 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 449,00 zł
  Eleganckie, męskie oxfordy, wyprodukowane w Polsce, z wysokiej jakości, nieprzemakalnej, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, o eleganckiej fakturze przypominającej skórę. Wyściółka buta jest  antyalergiczna, antybakteryjna i oddychająca,  a miękkie wkładki zawierają aktywny aloes. W 100% wegańskie buty - posiadają...
 • NOMADIC Klapki SLIP ON beżowe - OUTLET
  Cena podstawowa 280,00 zł -50% Cena 140,00 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 140,00 zł
  Bardzo wygodne i w 100% wegańskie buty. Oryginalne lekkie i bardzo wygodne klapki.

Bestsellery

 • Sztyblety zimowe GAIL czarne
  Cena 449,00 zł
  GAIL to etycznie wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, zimowe buty. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Te w 100% wegańskie buty - posiadają certyfikat PETA Approved Vegan. Ciepłe, wodoodporne, białe zimowe botki.
 • Sneakersy LENNY czarne
  Cena 419,00 zł
  Wegańskie buty, klasyczne jasnobrązowe sneakersy na białej podeszwie, z surowymi dziurkami bez okuć. Wyprodukowane w Polsce. Wykonane z oddychającej, wodoodpornej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Ich wyściółka powstała z wysokiej jakości, oddychającej i absorbującej wilgoć mikrofibry z tym samym certyfikatem. Wegańskie buty -...
 • Sandały FERRI czarne
  Cena 299,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne sandały. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Bardzo wygodne i w 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN.

FASHION REVOLUTION - GLOBALNY RUCH DZIAŁAJĄCY NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEJ MODY

Dnia:

Fashion Revolution Week to globalny ruch, którego celem jest podnoszenie świadomości na temat społecznego i środowiskowego wpływu branży modowej oraz promowanie bardziej zrównoważonego i etycznego podejścia do mody.

Wydarzenie, a raczej cykl, odbywa się corocznie na całym świecie, zwykle w kwietniu, i obejmuje różnorodne działania, takie jak wykłady, warsztaty i kampanie.

Geneza powstania ruchu Fashion Revolution

Ruch Fashion Revolution to odpowiedź na tragedię, która miała miejsce w fabryce odzieży Rana Plaza w Bangladeszu. W kwietniu 2013 roku w wyniku zawalenia się konstrukcji budynku zginęło ponad 1100 osób, a tysiące zostało rannych. Tragedia ujawniła trudne warunki pracy i wyzysk, które często są ukryte za branżą szybkiej mody, i zapoczątkowała globalny ruch na rzecz zmian.

W następstwie katastrofy grupa aktywistów i znawców branży zebrała się, by utworzyć Fashion Revolution, organizację non-profit, której celem jest promowanie transparentności, zrównoważonego rozwoju i etyki w branży modowej. Pierwsza edycja Fashion Revolution Week odbyła się 24 kwietnia 2014 roku, dokładnie rok po upadku Rana Plaza i od tego czasu stała się tygodniowym wydarzeniem obchodzonym w różnych krajach na całym świecie.

Fashion Revolution Week ma na celu podniesienie świadomości na temat ludzkich i środowiskowych kosztów przemysłu modowego oraz zachęcenie konsumentów do domagania się zmian. Ma również na celu promowanie zrównoważonych i etycznych alternatyw dla szybkiej mody, takich jak kupowanie rzeczy używanych, wspieranie lokalnych projektantów i wybieranie marek, dla których priorytetem są przejrzystość i uczciwe praktyki pracy.

Fashion Revolution w Polsce

„Moda cyrkularna zamyka obieg, ale otwiera myślenie. Jej zalety są niepodważalne: dla środowiska, konsumenta, gospodarki, choć nie brakuje też wyzwań i wątpliwości. Warto o niej rozmawiać.” - Fashion Revolution Polska

W Polsce wydarzenia w ramach Fashion Revolution Week są organizowane przez oddział lokalny organizacji Fashion Revolution Poland oraz inne lokalne grupy i organizacje. Zwykle ten wyjątkowy tydzień obejmuje takie wydarzenia, jak pokazy mody, dyskusje panelowe, koncerty, pokazy filmowe i warsztaty. Celem cyklu jest zachęcenie konsumentów do bardziej krytycznego myślenia o zakupach odzieży oraz promowanie transparentności i odpowiedzialności w branży modowej.

Tu możesz sprawdzić co w tym roku przygotowały polskie organizacje w różnych miastach aby wesprzeć inicjatywę i promować świadomość o zrównoważonej modzie.

Kto wykonał moje ubrania?

Podczas Fashion Revolution Week ludzie są zachęcani do zadawania pytań #whomademyclothes (co oznacza po polsku: Kto wykonał moje ubrania?) i żądania od marek modowych większej przejrzystości w zakresie ich łańcuchów dostaw i warunków pracy. Rzucając światło na ludzi i procesy stojące za naszymi ubraniami, Fashion Revolution ma na celu stworzenie bardziej zrównoważonego i sprawiedliwego przemysłu modowego.

Fairma Ethical Design już od 7 lat funkcjonuje na rynku z misją zgodną z założeniami zrównoważonej i etycznej mody. Produkujemy nasze buty w małych, rodzinnych fabrykach na terenie Polski. Ważne jest dla nas uczciwe podejście do zatrudniania pracowników, zapewnienie godnych warunków pracy oraz transparentności w wynagradzaniu.

W dobie szalejącej inflacji i drożejących w zawrotnym tempie surowców misja nie jest najłatwiejsza. Działamy dla Was, bo wiemy że jako nasi klienci podzielacie nasze wartości.

Komentarz

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Powrót do góry

Rejestracja nowego konta

Masz już u nas konto?
Zaloguj się lub Odzyskaj hasło
My cart