Koszyk 0

Polecane produkty

 • Portfel unisex MILIARD brązowy
  Cena 279,00 zł
  Bardzo funkcjonalny portfel unisex, wykonany z wysokiej jakości, ekologicznej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, o eleganckiej fakturze przypominającej skórę. Portfel został wyprodukowany w Polsce. Posiada 2 przegrody na banknoty, 5 kieszonek, 6 miejsc na karty oraz 2 okienka ID. Kieszonka na monety zapinana na zatrzask....
 • Sztyblety zimowe PAULI czarne
  Cena 539,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, sztyblety zimowe. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Podeszwa TR.
 • Sztyblety zimowe PAULI jasnobrązowe
  Cena 539,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, sztyblety zimowe. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Podeszwa TR.

Sprzedaż

 • Derby męskie HENRY CROSS jasnobrązowe
  Cena podstawowa 449,00 zł -25% Cena 336,75 zł
  Eleganckie, męskie derby, wyprodukowane w Polsce, z wysokiej jakości, nieprzemakalnej, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, o eleganckiej fakturze przypominającej skórę. Wyściółka buta jest  antyalergiczna, antybakteryjna i oddychająca,  a miękkie wkładki zawierają aktywny aloes. W 100% wegańskie buty - posiadają...
 • Derby męskie MORRIS czarne
  Cena podstawowa 419,00 zł -50% Cena 209,50 zł
  Klasyczne, męskie derby, wyprodukowane w Polsce, z wysokiej jakości, nieprzemakalnej, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100 w zamszowym stylu. Wyściółka buta jest  antyalergiczna, antybakteryjna i oddychająca, a miękkie wkładki zawierają aktywny aloes. Buty są w 100% wegańskie - posiadają certyfikat PeTA Approved Vegan.
 • Derby męskie HENRY CROSS brązowe
  Cena podstawowa 449,00 zł -25% Cena 336,75 zł
  Eleganckie, męskie derby, wyprodukowane w Polsce, z wysokiej jakości, nieprzemakalnej, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, o eleganckiej fakturze przypominającej skórę. Wyściółka buta jest  antyalergiczna, antybakteryjna i oddychająca,  a miękkie wkładki zawierają aktywny aloes. W 100% wegańskie buty - posiadają...

Bestsellery

 • Sztyblety zimowe GAIL czarne
  Cena 449,00 zł
  GAIL to etycznie wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, zimowe buty. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Te w 100% wegańskie buty - posiadają certyfikat PETA Approved Vegan. Ciepłe, wodoodporne, białe zimowe botki.
 • Sandały FEBE II czarne
  Cena 259,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne sandały. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Bardzo wygodne i w 100% wegańskie - certyfikat PETA Approved VEGAN.
 • Sneakersy LENNY czarne
  Cena 419,00 zł
  Wegańskie buty, klasyczne jasnobrązowe sneakersy na białej podeszwie, z surowymi dziurkami bez okuć. Wyprodukowane w Polsce. Wykonane z oddychającej, wodoodpornej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Ich wyściółka powstała z wysokiej jakości, oddychającej i absorbującej wilgoć mikrofibry z tym samym certyfikatem. Wegańskie buty -...

PYTAJ O CHEMIĘ. MASZ PRAWO WIEDZIEĆ!

Dnia:

Czy wiecie, że obok stylu życia i diety, udział substancji chemicznych w naszym życiu, jest uważany przez naukowców, za zwiększający ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne?

Według badań przeprowadzanych przez Eurobarometr [1]  4 na 5 Europejczyków boi się wpływu chemikaliów na ich zdrowie. Fairma włączyła się w kampanię Pytaj o chemię, prowadzoną w Polsce przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie. Jednym z elementów kampanii jest aplikacja na telefon  Pytaj o chemię ułatwiająca komunikacje konsumentów z firmą.

Na czym polega kampania Pytaj o chemię?

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie od początku swojej działalności zwraca uwagę na dbanie o środowisko naturalne. Nadprodukcja, hiperkonsumpcja i substancje chemiczne, znajdujące się w produktach z naszego najbliższego otoczenia niszczą naszą planetę, ale także nasze zdrowie. Celem kampanii Pytaj o chemię, jest wzrost świadomości na temat szkodliwych substancji chemicznych oraz usprawnienie komunikacji między konsumentem a producentem. Kampania skierowana jest do producentów, sprzedawców sieci detalicznych oraz konsumentów. 

Trujące chemikalia – co warto wiedzieć?

Przedmioty codziennego użytku takie jak ubrania, obuwie, agd, zabawki, akcesoria sportowe, meble itp. mogą zawierać substancję chemiczne, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. W prawie funkcjonują jako tzw. SVHC (Substances of very high concern). Jest to lista substancji,  przebadanych przez Europejską Agencje ds. Chemii, wykazujących właściwości rakotwórcze, mutagenne lub toksyczne dla rozrodczości ulegające bioakumulacji oraz zaburzające gospodarkę hormonalną. Lista ta jest aktualizowana co pół roku. Znalezienie się substancji na tej liście natychmiast nakłada na producentów obowiązek odpowiadania na pytania konsumentów dotyczące produktów zawierających związek z listy.

Chemikalia te mogą przedostawać się do ludzkiego organizmu poprzez dotyk, drogą wziewną lub przez kontakt z jedzeniem lub wodą. 

Substancje nie tylko szkodzą naszemu zdrowiu, ale również przenikają do gleby i wody.

Pytaj o chemię. Masz prawo widzieć!

Według artykułu 33 unijnego rozporządzenia REACH każdy z nas może zapytać producenta, sprzedawcę lub importera czy w danym produkcie znajdują się niebezpieczne substancje chemiczne, zwane w prawie SVHC. Firma, do której wysyłamy zapytania, ma 45 dni na udzielenie odpowiedzi. jeśli zawartość takich substancji w produkcie (takim jak meble, ubrania, zabawki, elektronika, materiały budowlane itd.) przekracza stężenie 0,1%, każdy dostawca w łańcuchu dostaw musi przekazać informację o tym każdemu komercyjnemu odbiorcy produktu.

CO MOŻE ZROBIĆ KONSUMENT? Ściągnij apkę Pytaj o chemię.

W ramach projektu powstała aplikacja na smartfony Pytaj o chemię, dzięki której skanując kod kreskowy produktu lub wpisując jego nazwę, można w łatwy sposób zapytać producenta, czy w jego wyrobie znajdują się substancje SVHC w stężeniu powyżej 0,1%. Zachęcamy do pobrania aplikacji TUTAJ.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wpływu niebezpiecznych substancji chemicznych wejdź na stronę Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie, gdzie znajduje sią baza artykułów:

https://www.ekonsument.pl/chemikalia

Projekt jest częścią europejskiego projektu LIFE AskREACH, który tworzymy we współpracy z 20 partnerami z 13 państw członkowskich UE. Liderem projektu jest Federalna Agencja Środowiska (UBA), która zarządza projektem w ramach unijnego programu LIFE.

_________

[1] Eurobarometr w 2017

Komentarz

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Powrót do góry

Rejestracja nowego konta

Masz już u nas konto?
Zaloguj się lub Odzyskaj hasło
My cart