Koszyk 0

Polecane produkty

 • Sztyblety zimowe PAULI czarne
  Cena 539,00 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, sztyblety zimowe. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN. Podeszwa TR.

Sprzedaż

 • Derby męskie HENRY CROSS jasnobrązowe
  Cena podstawowa 449,00 zł -25% Cena 336,75 zł
  Eleganckie, męskie derby, wyprodukowane w Polsce, z wysokiej jakości, nieprzemakalnej, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, o eleganckiej fakturze przypominającej skórę. Wyściółka buta jest  antyalergiczna, antybakteryjna i oddychająca,  a miękkie wkładki zawierają aktywny aloes. W 100% wegańskie buty - posiadają...
 • Sandały FERRI czarne
  Cena podstawowa 299,00 zł -30% Cena 209,30 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne sandały. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Bardzo wygodne i w 100% wegańskie buty - certyfikat PETA Approved VEGAN.
 • Sneakersy męskie HUGO czarne
  Cena podstawowa 329,00 zł -50% Cena 164,50 zł
  Wyprodukowane w Polsce, wygodne, męskie sneakersy. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100,  a miękkie wkładki zawierają aktywny aloes. 100% wegańskie - certyfikat PETA Approved VEGAN

Bestsellery

 • Sztyblety zimowe GAIL czarne
  Cena 449,00 zł
  GAIL to etycznie wyprodukowane w Polsce, wygodne, ocieplane, zimowe buty. Wykonane z wysokiej jakości, oddychającej i nieprzemakalnej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Te w 100% wegańskie buty - posiadają certyfikat PETA Approved Vegan. Ciepłe, wodoodporne, białe zimowe botki.
 • Sneakersy LENNY czarne
  Cena 419,00 zł
  Wegańskie buty, klasyczne jasnobrązowe sneakersy na białej podeszwie, z surowymi dziurkami bez okuć. Wyprodukowane w Polsce. Wykonane z oddychającej, wodoodpornej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Ich wyściółka powstała z wysokiej jakości, oddychającej i absorbującej wilgoć mikrofibry z tym samym certyfikatem. Wegańskie buty -...
 • Derby męskie HENRY CROSS jasnobrązowe
  Cena podstawowa 449,00 zł -25% Cena 336,75 zł
  Eleganckie, męskie derby, wyprodukowane w Polsce, z wysokiej jakości, nieprzemakalnej, oddychającej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, o eleganckiej fakturze przypominającej skórę. Wyściółka buta jest  antyalergiczna, antybakteryjna i oddychająca,  a miękkie wkładki zawierają aktywny aloes. W 100% wegańskie buty - posiadają...

CAŁY TEN PINATEX

Dnia:

Nieustająco jesteśmy pod wrażeniem piñatexu! Ten oryginalny materiał ma właściwości niemal identyczne jak skóra, ale jest pozbawiony toksycznych substancji służących do jej garbowania – co jest jego niewątpliwą zaletą (jedną z wielu!).

Ponadto jest materiałem oddychającym i nie przemaka (warto o tę cechę dbać regularnie go impregnując). Może też być produkowany w różnych grubościach i barwiony na różne kolory.

Włókna z liści ananasa są od dawna wykorzystywane do produkcji tkanin, z których powstaje odzież, ale dopiero niedawno projektantka Carmen Hijosa pokazała, że odpowiednia obróbka pozwala na uzyskanie świetnej alternatywy dla skóry naturalnej, o pożądanych walorach w zakresie elastyczności czy miękkości.

Piñatex uwielbiamy również za to, że powstaje bez dodatkowych kosztów ze strony środowiska! Liście pozyskiwane są z plantacji, na których zbiera się owoce ananasa, więc właściwie są produktem ubocznym takich upraw. Dzięki temu do produkcji piñatexu nie potrzeba dodatkowego terenu, wody, nawozów ani pestycydów. Co więcej (!) po pozyskaniu włókien, pozostaje biomasa z liści, która może być później wykorzystana jako nawóz organiczny, co również generuje dodatkowy dochód dla rolników. To się nazywa zrównoważona produkcja!

Kolejnym, ogromnym bonusem jest tworzenie się nowych miejsc pracy na Filipinach (to tam pozyskiwane są włókna).

Produkcja piñatexu jest przyjazna dla środowiska i całkowicie etyczna – zarówno wobec ludzi jak i zwierząt, które nie są w żaden sposób wykorzystywane = piñatex jest w 100% wegański.

Oprócz tego piñatex jest też bardzo estetyczny i oryginalny, w związku z czym poszukując etycznej alternatywy mamy coraz szerszy wybór wśród świetnie wyglądających, dobrej jakości materiałów – co niezmiernie nas cieszy!

Przykład piñatexu pokazuje, że jako konsumenci mamy realny wpływ na zmiany na lepsze, a pod presją naszych oczekiwań producenci mogą naprawdę wiele!

I jak tu się nie zachwycać?!
Komentarz

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Powrót do góry

Rejestracja nowego konta

Masz już u nas konto?
Zaloguj się lub Odzyskaj hasło
My cart